مجید پزشکی | دكتر مادان كاتاريا

 

آشنایی با مجید پزشکی

 
  مقالات  
     
 


1390/06/21
برگزاري نمايشگاه آثار هنري برگرفته از يوگاي خنده

برگزاري نمايشگاه آثار هنري برگرفته از يوگاي خنده
 دست اندركاران نمايشگاه بين‌المللي هنر در دهلي نو، پايتخت هند، دست به ابتكار جالبي زده‌اند و قصد دارند يكي از نوآورانه‌ترين نمايشگاه‌هاي آثار هنري را با الهام از دگرگوني‌هايي كه در زندگي اعضاي باشگاه‌هاي خنده رخ داده است برگزار كنند. آنان يكي از تالارهاي اين نمايشگاه را به 20 تابلو از آثار هنري كه با استفاده از وسايل مرتبط با خنده تهيه شده است اختصاص داده‌اند.
براي برگزاري اين نمايشگاه، از اعضاي باشگاه‌هاي خنده خواسته شده دگرگوني‌هايي را كه يوگاي خنده در زندگي‌شان ايجاد كرده بازگو كنند. پيش از آشنايي با يوگاي خنده زندگي‌شان چگونه مي‌گذشت و اكنون چگونه مي‌گذرد؟
 يكي از اعضاي باشگاه خنده‌ي شهر حيدر‌آباد در پاسخ به اين پرسش گفت كه پيش از پيوستن به باشگاه خنده به  فشار خون، ديابت، آسم و درد مفاصل مبتلا بود و انواع گوناگون داروها را مصرف مي‌كرد اما با پيوستن به باشگاه خنده مصرف دارو را كنار گذاشت و سلامتي‌اش را بازيافت. زندگي او چنان دگرگون شده بود كه حتي تاريخ تولدي ديگري براي خود وضع كرده بود! مي‌گفت چون يوگاي خنده زندگي تازه‌اي به او بخشيده، هر سال جشن تولدش را در تاريخي كه به باشگاه خنده پيوسته بود جشن مي‌گيرد! او براي ابراز احساسات و هيجانات خود، شناسنامه‌اي را كه خودش با كامپيوتر درست كرده بود همراه با بسته‌هاي قرص، آمپول، نسخه‌هاي تجويزي و چيزهايي از قبيل را براي عرضه در نمايشگاه فرستاده بود. قرار است هنرمندان نمايشگاه، اين اشيا را همراه با پيام اين آقا روي تابلويي نصب كنند و در معرض تماشا بگذارند.
خانمي ديگري گفت او چنان دردي را در وجودش احساس مي‌كرد كه صبح‌ها احساس مي‌كرد گويي شب گذشته روي تشكي پر از ميخ خوابيده بود. وقتي از او پرسيده شد چه چيزي را در نمايشگاه عرضه خواهد كرد، نيم كيلو ميخ را با پست برايمان فرستاد. اين ميخ نيزها قرار است همراه با شعار «خنده بر هر دردي دواست» روي تابلويي چيده شوند.
آقاي ديگري گفت كه زندگي آميزه‌اي از اشك و لبخند است. وقتي از او پرسيديم چه اشيايي مي‌تواند احساس او را نمايش دهد، براي‌مان يك بادكنك سفيد و يك بادكنك سياه فرستاد كه قرار است همراه با پيام او روي تايلويي چيده شوند.
يكي ديگر از خانم‌هاي عضو باشگاه خنده كه در جنوب هند زندگي مي‌كند ‌گفت كه خنده به او كمك كرده با كودك درونش ارتباط برقرار كند و آن را ابراز نمايد. او پيش از پيوستن به باشگاه خنده فردي بسيار خجالتي بود كه جرئت صحبت كردن در ميان جمع را نداشت. اما با شركت در باشگاه خنده زندگي‌اش به‌كلي دگرگون شد و توانست بر كمرويي‌اش چيره شود. او چند اسباب بازي و از جمله يك ميكروفن بچگانه را براي عرضه در نمايشگاه فرستاد. 
     
 
 
 
 
     
   
 
 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سايت باشگاه خنده و تندرستی ایران مي باشد. طراحی سایت توسط ایکامیران